سرور HSB دارای RSIP

HSB Module+RSIP

، این سرور قدرتمند، قابلیت ارتباط با موبایل و تبلت، کنترل با کامپیوتر بر اساس تصویر پس زمینه محیط، برنامه ریزی زمانی و هفتگی، سناریو نویسی پیشرفته گرافیکی، فرمان صوتی فارسی و انگلیسی، کنترل بر اساس موقعیت جغرافیایی، کنترل بر اساس اسکن کد QR و تگ NFC، ارتباط تصویر دوربین مداربسته، پشتیبانی از IOT و سایر امکانات را به کاربر می دهد. یکی از ویژگی های جذاب این سرور، قابلیت کنترل سیستم خانه هوشمند برای کاربران iOS تحت اپلیکیشن خانه هوشمند شرکت اپل با نام می باشد. ماژول ارتباطی درونی این سرور، در واقع رابط شبکه هوشمند HBUS و LAN می باشد که عملاً موجب کنترل خانه هوشمند توسط اپلیکیشن iOS و Android می شود. علاوه بر دارا بودن پورت HBUS، این ماژول دارای پورت LAN بوده و مجهز به WIFI می باشد. این ماژول، امکان کنترل از راه دور را به کاربر می دهد.

ویژگی های محصول

 • قابلیت کنترل توسط کامپیوتر توسط عکس پس زمینه محیط
 • برنامه ریزی زمانی و هفتگی
 • سناریو نویسی پیشرفته در محیط گرافیکی
 • فرمان صوتی فارسی و انگلیسی
 • کنترل بر اساس موقعیت جغرافیایی Geofencing control
 • قابلیت اسکن کد QR و تگ NFC
 • قابلیت ارتباط با دوربین مداربسته
 • اتصال به دستگاه های تحت IOT
 • دارای LED مجزا برای نمایش وضعیت پالس‌های عبور اطلاعات شبکه BUS
 • دارای OLED جهت نمایش آدرس شبکه هوشمند رله، دمای کاری، تغییر وضعیت آنی رله‌ها و غیره
 • دارای دکمه Prog جهت شناسایی سریع رله‌های هوشمند توسط نرم افزار کامپیوتر
 • استفاده از پروتکل جهانی BUS و سازگاری با سایر محصولات این پروتکل
 • دارای درگاه ارتباطی BUS به صورت پورت‌های نری و مادگی از چپ و راست بدنه رله و همچنین پورت مجزای ارتباطی BUS
 • دارای RSIP داخلی به همراه WIFI دوطرفه بدون نیاز به مودم جهت ارتباط موبایل و تبلت با سیستم خانه هوشمند
 • قابلیت کنترل از راه دور
 • قابلیت نصب به صورت DinRail
 • ساخته شده از جنس ABS نسوز و ضد اشتعال
 • دارای 36 ماه گارانتی و 120 ماه خدمات پس از فروش

اطلاعات بیشتر

مهمترین ویژگی قابل تمایز محصولات برند HBB پردازشگر فوق العاده قدرتمند آنها در مقایسه با هر برند و محصول مشابه خارجی در این حوزه است. در تمامی محصولات هوشمند HBB، از پردازشگر قدرتمند و همه‌فن‌حریف ARM استفاده شده است. این پردازگشر قدرتمند، در واقع پایه پردازشگرهای مویابل و تبلت‌های هوشمند امروزی است که باعث شده سرعت بسیار بالایی در پردازش داده‌ها داشته باشند. دستاوردهای استفاده از پردازشگر  ARM، سرعت عمل بسیار بالا و اجرای فرامین، سرعت بسیار بالا در ذخیره سازی تنظیمات (Back Up) و جلوگیری از وقفه در عملکرد روزانه سیستم با آپ تایم 100% می‌باشد.

علاوه بر این، این رله قابلیت کنترل دستی از طریق دکمه های بر روی رله که شماره‌گذاری شده است را داراست.

در محصولات HBB، رله‌ها مجهز به مانیتور OLED جهت نمایش وضعیت روشن یا خاموش شدن رله‌ها، زمان شروع به کار(تایمر)، دمای کاری برد، آدرس دستگاه در شبکه هوشمند بر اساس NET و SubNetId و سایر اطلاعات مرتبط می‌باشد. این عمل، بیانگر سطح کیفیت محصول می‌باشد به نحوی که حتی چنانچه مکان نصب رله‌های هوشمند HBB غیر استاندارد باشند و دمای کاری آن از یک حد خاص فراتر رود، رله بر اساس عملیات محافظتی خود اقدام به خاموش کردن رله می‌کند.

یکی از شاخصه‌های مهم سیستم خانه هوشمند، ارتباط سیستم خانه هوشمند از طریق اپلیکیش با موبایل و تبلت افراد است. از این رو، HBB ماژولی به نام RSIP (Realm Specific IP Internet Protocol) را در محصولات خود طراحی کرده است که سهولت فرماندهی توسط موبایل و تبلت را به همراه‌ می‌آورد. این ماژول، در بسیاری از برندهای تحت پروتکل Bus رایج است و به صورت یک قطعه جداگانه، به طور سنتی خروجی شبکه می‌دهد که باید آن را با کابل شبکه به مودم متصل کرد. این کار، علاوه بر بی نظمی، باعث بالا بردن سایز تابلو هوشمند می‌گردد. در راهکار ارائه شده HBB، ماژول پر کابرد RSIP را به صورت On-Board به رله‌های هوشمند می‌افزاید که علاوه بر صرفه جویی در سایز و چینش قطعات در تابلو هوشمند می‌گردد، این ارتباط را از طریق ماژول WIFI دوطرفه انجام می‌دهد. با استفاده از محصولات HBB، دیگر کابل کشی شبکه ما بین مودم و RSIP از بین رفته و علاوه بر این، در مکان‌هایی که امکان استفاده از مودم را ندارند، می‌توانند با ارتباط مستقیم موبایل و تبلت به RSIP HBB، کنترل سیستم خانه هوشمند را برای سیستم عامل‌های IOS و Android به دست گیرند. با رله سرور HSB، کاربران سیستم IOS میتوانند با اپلیکیشن اورجینال HOME Apple، همان اپلیکیشن کنترل خانه هوشمند اپل، خانه هوشمند HBB را کنترل کنند. کاربران Android نیز می‌تواندد با اپلیکیشن قدرتمند ARON، کنترل خانه خود را بر اساس عکس پس زمینه خانه به دست بگیرند. در نهایت، با این راهکار، شما توانایی کنترل تمامی تجهیزات سیستم خانه هوشمند از راه دور توسط اینترنت را خواهید داشت.

جهت هرچه بیشتر کارآیی سیستم‌ خانه هوشمند HBB، ماژولی تحت عنوان 8Z (8Zone) معرفی گردیده. توسط این ماژول، می‌توان 8 دستور باینری ورودی (Digital Input) را به سیستم خانه هوشمند معرفی کرد و طی آن، خروجی مورد نظر اعم از کنترل روشنایی، کنترل سرمایش/گرمایش، کنترل پرده برقی، کنترل سیستم امنیتی و اجرای سنارویوها را عملیاتی کرد. این دستورات، ممکن است توسط کلیدهای مکانیکی سنتی، کلیدهای لمسی و یا سنسورهای امنیتی از سایر برندها و پروتکل‌ها را تحت پوشش دهد. پس، عملاً می‌توان توقع ارتباط با سایر پروتکل‌ها و حتی تجهیزات غیر هوشمند را از ماژول HSB HBB داشت. طی این پروسه، ماژول را با نام مبدل هوشمند نیز معرفی می‌کنند.

 

همانطور که گفته شد، این محصول، یک سرور فدرتمند هوشمند است. پس ویژگی‌های منحصربه فرد آن را مرفی می‌کنیم:

 • قابلیت کنترل توسط کامپیوتر
  از ویژگی‌های جدید کنترل سیستم خانه هوشمند در دنیا، کنترل آن با استفاده از کامپیوتر است. این ویژگی که فرای کنترل توسط موبایل و تبلت است، به کاربران اجازه کنترل جامع‌تری را می‌دهد. به طور مثال، در مجتمع‌های مسکونی یا تجاری، کنترل تمامی تاسیسات برقی و مکانیکی مجموعه در اختیار یک مدیر است که می‌توان این کنترل را به صورت مرکزی انجام داد.

 

 • کنترل از راه دور رایگان
  تمامی سیستم‌های خانه هوشمند برای کنترل از راه دور، ملزم به پرداخت هزینه IP VALID به شرکت‌های اینترنتی هستند. سرور HSB، با راه‌اندازی سرور مجازی برای محصولات خود، قابلیت کنترل از راه دور اینترنتی رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 

 • قابلیت اجرای برنامه ریزی هفتگی
  یکی از کاربردهای سیستم خانه هوشمند، کنترل تجهیزات حانگی بر اساس برنامه ریزی هفتگی یا زمانبندی است. به طور مثال می‌توان سیستم شبیه ساز حضور را به این صورت پیاده سازی کرد که در نبود ساکنین، با روشن/خاموش کردن لامپ‌ها، سیستم صوتی و تلوزیون و غیره، رفتار آن‌ها شبیه سازی شده تا از بیرون متوجه عدم حضور آنها نشد. همچنین در بحث آبیاری هوشمند، آبیاری گیاهان بر اساس فصول محتلف، برنامه زمانبندی آبیاری مختلفی تعریف می‌گردد تا فارغ از نیروی انسانی، آبیاری آنها انجام گردد.

 

 • قابلیت مشاهده تصاویر دوربین‌های مدار بسته (CCTV)
  امروزه، استفاده از سیستم دوربین مداربسته بسیار رایج شده است. سرور HSB ، قابلیت انتقال تصویر و پخش تصویر دوربین‌های امنیتی تحت شبکه (IP) را بر روی نرم افزار جامع خود دارد.

 

 • فرمان صوتی
  در دهه گذشته، دستیاران صوتی مختلفی نظیر Siri، Alexa، Lili توسط شرکت‌های مختلف عرضه شده اند که تمامی آنها پس از صدور فرمان صوتی، دستور خواسته شده را انجام می‌دهند. حال با استفاده از سرور HSB، می‌توان با استفاده از فرمان صوتی کنترل سیستم‌ خانه هوشمند و سناریو‌های آن را به عهده گرفت.

 

 • کنترل بر اساس موقعیت جغرافیایی یا (GeoFencing)
  توسط این ویژگی مهم، سیستم خانه هوشمند HBB بر اساس تشخیص موقعیت جغرافیایی کاربر سناریوهای تعیین شده را انجام می‌دهد. مثلاً با خروج از شهر، چراغ‌های سیستم خانه شما خاموش شده و سیستم سرمایشی/گرمایشی به حالت ذخیره انرژی رفته و نهایتاً سیستم امنتی خانه فعال می‌گردد.

 

 • کنترل بر اساس اسکن کد QR یا (Quick Read)
  کدهای QR به صورت منحصر به فرد تعریف می‌گردند و هر یک حاوی پیامی هستند. با قرار دادن برچسب‌های QR در محیط، تنها کافیست که این برچسب‌ها یکبار با موبایل اسکن شوند. سپس، سناریوی تعریف شده انجام خواهد گردید. از کاربردهای مهم این ویژگی می‌توان به استفاده در مکان‌هایی نظیر محیط‌های آموزشی، اداری، تجاری، کارگاهی و هر مکان دیگری اشاره کرد که قابلیت نصب کلید هوشمند یا سنتی برای کنترل سیستم خانه هوشمند وجود نداشته باشد.

 

 • کنترل بر اساس اسکن برچسب NFC
  برچسب NFC به صورت منحصر به فرد تعریف می‌گردند و هر یک حاوی پیامی هستند. با قرار دادن برچسب‌های NFC در محیط، تنها کافیست که موبایل را به این برچسب‌ها نزدیک شوند یا اصطلاحاً با موبایل اسکن شوند. سپس، سناریوی تعریف شده انجام خواهد گردید. از کاربردهای مهم این ویژگی می‌توان به استفاده در مکان‌هایی نظیر محیط‌های آموزشی، اداری، تجاری، کارگاهی و هر مکان دیگری اشاره کرد که قابلیت نصب کلید هوشمند یا سنتی برای کنترل سیستم خانه هوشمند وجود نداشته باشد.

 

 • کنترل IOT یا (Internet Of Things)
  با ظهور اینترنت اشیا در دهه 90میلادی، گسترش روزافزون محصولات این حیطه را شاهد هستیم. بسیاری از تجهیزات تحت شبکه را در زندگی روزمره خود شاهد هستیم که از آنها استفاده می‌کنیم و کاهاً نمی دانیم که ممکن است قابلیت ارتباط با سیستم خانه هوشمند داشته باشند. کنترل IOT که جدید ترین این ویژگی‌ها برای سیستم خانه هوشمند محسوب می‌شود، نوعی از کنترل تحت شبکه است که به طور مثال شامل محصولات و سنسور‌های شیاومی می‌باشد.

 

 • سناریو نویسی پیشرفته توسط کاربر
  در بحث سیستم خانه هوشمند، واژه سناریو، به وضعیت و عملیات از پیش تعیین شده برای هدفی خاص تحت شرایط مورد نظر اطلاق می‌گردد. طی این بیان، سناریو‌های هوشمند به دو دسته دستی (Manual) و خودکار (Automatic) تقسیم می‌گردد.
  در سناریو دستی، به حالتی گفته می‌شود که تصمیم اجرای فرامین توسط کاربر ارسال شود و در سناریو خودکار، این تصمیم با ایجاد شرایط محیطی اجرا می‌گردد.
  مثال سناریو دستی به این صورت است که با فرمان توسط کاربر، شرایط خروج از منزل انجام پذیرد و چراغ‌ها خاموش گردد و پرده ها بسته شوند. سناریو خودکار می‌تواند اینگونه مثال زده شود که اگر ساعت اوج مصرف برق باشد و در زمستان دمای محیط بیش از 30درجه سانتی گراد برسد، جهت مدیریت مصرف انرژی، پیغام هشدار برای کاربر ارسال گردد یا حتی سیستم به صورت خودکار تنظیم سیستم گرمایشی را به حالت بهینه تنظیم گرداند.
  سیستم سناریو نویسی پیشرفته HSB HBB کاملاً منطبق با روش برنامه نویسی فلوچارت ‌می‌باشد به نحوی که کسانی که کوچکترین آشنایی با زبان برنامه نویسی را ندارند، می‌توانند سناریوهای پیشرفته‌ای برای خانه خود طراحی کنند.